Aktuality

Odporúčame – Nový e-shop pre mestských záhradníkov

Zrodila sa už vo Vašej hlave myšlienka, priniesť trochu zelene do svojho domova? Kvôli práci a iným povinnostiam Vám však nezostáva čas na to, aby ste si udržovali záhradu, ktorá by si vyžadovala vážnejšie premýšľanie a snahu? Nájdite aj Vy svoj kúsok zelene, ktorý Vám do domova prinesie nielen život, ale aj zdravú stravu. Cíťte sa zelenými, pociťujte zeleň. FeelGreen.

Tento krásny nový e-shop odporúčame pre všetkých, čo chcú doma nájsť trochu zelene, ktorá vám ulahodí v brušku ale aj esteticky poteší a skášli vaše malé záhradky či dokonca domácnosti. Praktické veže na pestovanie do malých záhrad, vermikompostéry či semiačka, všetko pod jednou strechou u našich priateľov z FeelGreen.sk

Katka z FeelGreen.sk:
„Hľadám cestu, ako sebe aj iným ľuďom v našej modernej civilizácii umožniť zažiť to „niečo harmonické.

Konkrétna práca s rastlinkami, záhradou, zvieratami sú tie chvíle, keď zažívam veľmi jasne harmóniu ale aj disharmóniu. Zažívam tie signály, učím sa ich vnímať a poučiť sa, potom so „zdravým sedliackym rozumom“ skúsenosti zužitkovať. Nastavovať všetky tie spoločenstvá tak, aby bola do maximálnej miery zachovaná prirodzenosť všetkých prvkov a človeka ako súčasti toho spoločenstva.

Projekt FeelGreen a v rámci neho Zelená veža je pre mňa veľmi jasná reálna možnosť, ako môžem to všetko, čo pre mňa PERMAKULTÚRA znamená, zažívať dennodenne na svojej terase. Vnímať to naozaj všetkými zmyslami, hoci v malom. Pozerať sa, jesť, dotýkať sa, vnímať vôňu, počuť zvuky okolitej záhrady, alebo jemný zvuk, keď sa vietor hrá s rastlinkami. Cítiť teplo alebo chlad zeme, vlhkosť po daždi alebo polievaní, vôňu, ktorú bylinky uvoľnia pod mojim dotykom. A tá sladkosť jahody, paradajky alebo papriky, ktorú vidíte ako rastie, ale pár dní si ešte počkáte, aby bola úplne zrelá, to je neopísateľné. 

Dáva mi obrovský zmysel byť pri tom, keď to zažijete aj Vy.

…. ak sa tak rozhodnete …

Prečítajte si ďalšie články