Aktuality

Realizačka pre všetkých – Zdravá záhrada

Vyskúšajte si zakladanie Zdravej záhrady pod vedením skúsených odborníkov. Unikátny projekt komunitnej záhrady v priemyselnom parku v Nitre.

Pestovanie plodín v bezprostrednej blízkosti priemyselnej výroby je na prvý pohľad zvláštne, ale veľmi prospešné pre životné prostredie aj zamestnancov. Hlavnou ideou návrhu a realizácie je vytvoriť produkčno-okrasnú záhradu v areáli firmy Quadrant Plastics Slovakia s.r.o. podľa permakultúrnych zásad.

Keďže sa jedná o areál, ktorý býval poľnohospodárskou pôdou, je myšlienka návratu prírody do tejto lokality na mieste. Chceli by sme tým inšpirovať ďalšie firmy a zasiať aj do ich zmýšľania semiačko prepojenia s prírodou hoci aj v chladnej priemyselnej zóne.

Srdečne pozývame študentov záhradníctva, záhradnej architektúry ale aj verejnosť na realizačnú časť, ktorá sa uskutoční pod vedením skúsených odborníkov z FZKI SPU Nitra. Prídeme aj my 🙂
Prihlásiť sa môžete u Ing. Romana Flóriša: roman.floris@gmail.com     0903 943 106

Idea projektu vznikla už v roku 2004, kedy hlavný manažér firmy, pán Gabriel Kurpiel, prišiel s myšlienkou ponúknuť zamestnancom v práci pocit domova, spolupatričnosti a pohody. V roku 2015 sme spoločne vytvorili základnú ideovú myšlienku ako záhradu koncipovať. V roku 2016 sme počas 5-dňového workshopu so študentmi FZKI SPU Nitra pripravili návrh riešenia areálu s využitím permakultúrnych princípov a zásad prírodného záhradníčenia.

 

 

Prečítajte si ďalšie aktuality